Klient w pułapce własnego umysłu
Narzędzia i nowe metody terapeutyczne wspierające skuteczną diagnostykę
i terapię indywidualną
Nowe wyzwania w praktyce terapeutycznej
Patronat merytoryczny

Hotel Lord Warszawa / ONLINE
Hotel Lord Warszawa / ONLINE
Prelegenci Poznaj naszych ekspertów

prof. UAM dr hab.
Ewa Karmolińska – Jagodzik

prof. UAM dr hab.
Katarzyna Waszyńska

Tatiana Mindewicz-Puacz

Joanna Walczak

Agata Stola

Kinga Rajchel
Program Kongresu24-25.05.2024
Co nas boli? Co nam doskwiera? Z czym najczęściej mierzą się klienci odwiedzający gabinety terapeutyczne i jak zmieniały się problemy Polaków na przestrzeni lat.


- Czy rzeczywiście przechodzimy najgorszy z kryzysów zdrowia psychicznego? Jak specjaliści oceniają kryzysy, które towarzyszyły nam na przestrzeni lat i czy kiedyś rzeczywiście było lepiej?
- Rozpad relacji, bezsenność, zaburzenia lękowe – jakie doświadczenia najbardziej doskwierają klientom odwiedzającym gabinety terapeutyczne i jaki wpływ ma na nie niestabilna sytuacja społeczno-ekonomiczna?
- Czy poprawę świadomości na temat zdrowia psychicznego wśród społeczeństwa widać w gabinetach? Czy możemy zaobserwować zdrowsze strategie radzenia sobie z emocjami i relacjami wśród młodszego pokolenia?
UZALEŻNIENIA BEHAWIORALNE JAKO WYZWANIE XXI WIEKU

- Uzależnienia behawioralne – jakie są ich przyczyny, objawy oraz jakie działania terapeutyczne podejmować w pracy z klientem zmagającym się z uzależnieniem.
- Wstyd i poczucie winy jako podłoże uzależnień - jaką rolę odgrywają w alkoholizmie i DDA oraz czym charakteryzuje się praca terapeutyczna nad odbudowaniem poczucia własnej wartości u tego typu klienta?
- Kompleksowe leczenie odwykowe z perspektywy psychiatry – farmakoterapia oraz aspekty biologiczne i psychologiczne w pracy terapeutycznej. Jakie są najczęstsze błędy popełniane przez specjalistów w gabinetach?
(NIE)WIDZIALNE OBLICZE PRZEMOCY W ZWIĄZKU

- Gaslighting, kontrola, groźby – czym charakteryzują się techniki manipulacji partnerem w toksycznej relacji oraz jak dopasować strategie postępowania diagnostycznego i okazać pomoc osobie tkwiącej w przemocowym związku?
- Faza narastania napięcia, faza ostrej przemocy, faza miodowego miesiąca – jak wspierać klienta i na jakie sygnały oraz manipulacje uczulić go w odpowiednich etapach cyklu przemocy?
- Czy da się z tego wydostać? – specyfika pracy z osobą doświadczającą przemocy oraz metody terapeutyczne wspierające proces wydostania się z toksycznej relacji.
CZY WE MNIE KRYJE SIĘ TRAUMA?

- Traumy oczywiste i mniej oczywiste – jakie są niejednoznaczne przyczyny powstawania, sposoby ich identyfikowania oraz metody pracy z klientem, które umożliwią odkrycie trudnych do rozpoznania traum?
- Techniki werbalne, uważnościowe i wyobrażeniowe w terapii traumy – jak w bezpieczny sposób konfrontować klienta z wspomnieniami traumatycznymi i nie narażać go na trudne przeżycia?
- Praca z ciałem – jak wspierać klienta w pracy z odzyskaniem utraconej więzi i bliskości z własnym ciałem oraz w jakich momentach w pracy z traumą przekierowywać jego uwagę na ciało?
- Jak zadbać o siebie jako o terapeutę traumy? – troska o dobrostan, stabilność oraz granice jako klucz do spełnienia w wymagającym zawodzie.
ZNAKI SZCZEGÓLNE ZABURZEŃ OSOBOWOŚCI

- Wysłuchać i zrozumieć – jakie trudności mogą się pojawiać podczas budowania relacji terapeutycznej z klientem z borderline? W jaki sposób taki klient postrzega rzeczywistość oraz jakie przekonania żywi na temat siebie i innych osób?
- Objawy borderline czy inne zaburzenia? – jaki jest związek współwystępowania zaburzeń osobowości typu borderlina z zaburzeniami odżywiania, nadużywaniem substancji psychoaktywnych, patologicznym kłamstwem czy samookaleczeniami i próbami samobójczymi?
- Borderline a inne zaburzenia osobowości – jak wiedza na temat innych zaburzeń osobowości może przydać się w diagnozie i terapii osoby z borderline? Jakie są charakterystyczne wzorce zachowań w konkretnych zaburzeniach?
Warsztaty

Proces diagnostyczny i metody terapii klienta doświadczającego traumy
Specjalistyczny warsztat doskonalący dla psychologów i psychoterapeutów, który umożliwi zdobycie i pogłębienie wiedzy na temat diagnozy i terapii traumy u osób dorosłych.
Głównym celem szkolenia jest poszerzenie kompetencji specjalistów odnośnie prowadzenia trafnego procesu diagnostycznego oraz wdrażania efektywnych metod i technik pracy z traumą. Na przykładzie konkretnych studiów przypadków uczestnicy zapoznają się oraz przećwiczą proponowane przez prowadzącą metody pozwalające skutecznie radzić sobie z objawami traumy doświadczanymi przez klienta.
Moduł 1
Mechanizmy powstawania traumy
- Odrętwienie psychiczne, lęk, depresja, flashbacki, myśli samobójcze - jak rozpoznać następstwa traumy, których mogą doświadczać klienci w wyniku przeżyć traumatycznych, uwzględniając złożoność i interdyscyplinarność zjawiska traumy?
- Następstwa przeżyć traumatycznych, jak np. drażliwość, zmienność nastrojów, trudności związane ze snem, wycofanie społeczne, zaburzenia somatyczne czy zespół stresu pourazowego (PTSD) – omówienie najczęstszych skutków przeżytej traumy oraz znaczenia nasilenia i częstotliwości objawów.
- Stan transkryzysowy, zespół stresu pourazowego (PTSD) lub cPTSD, wtórna traumatyzacja czy zmęczenie pomaganiem jako możliwe skutki interwencji kryzysowej lub pierwszej pomocy psychologicznej – praktyczne wskazówki jak się przed nimi uchronić.
Moduł 2
Specyfika diagnozy i rozpoznawania sytuacji traumatycznych
- Na co zwrócić uwagę przygotowując się do postawienia diagnozy i jak rozpoznać źródło traumy, by osiągnąć zamierzony cel terapeutyczny? – istotne elementy w ocenie stanu emocjonalnego i psychicznego klienta na etapie wstępnej diagnozy i analizy psychotraumatologicznej.
- W jaki sposób opracować i dobrać narzędzia diagnostyczne do pracy z klientem? – przedstawienie konkretnych przykładów i sposobów na usystematyzowanie zróżnicowanych źródeł objawów traumatycznych oraz dobranie skutecznych metod diagnozy
- Diagnoza różnicowa – jak odróżnić traumę od niezależnych chorób psychosomatycznych, zaburzeń psychicznych czy zaburzeń dysocjacyjnych? – omówienie najskuteczniejszych metod oraz praktyczne wskazówki do pracy z klientem
Moduł 3
Metody pracy w terapii psychotraumatologicznej
- Terapia systemowa w pracy z traumą – omówienie kluczowych procesów, etapów, reguł oraz technik terapii systemowej w pracy z objawami traumy doświadczanymi przez klienta
- Praca z ciałem TRE® w leczeniu psychotraumatologicznym – w jaki sposób wprowadzić elementy praktyki uważności do terapii traumy, aby zmaksymalizować efekty pracy terapeutycznej i zredukować stopień odczuwania przez klienta objawów traumy?
- Praca terapeutyczna z klientem zmagającym się z traumą relacyjną (NARM) – najskuteczniejsze narzędzia i techniki omówione na konkretnych studiach przypadku zaczerpniętych z praktyki gabinetowej
Czy wiesz, że:
O tym będziemy mówić:

Z czym współcześnie mierzą się klienci, jakich kryzysów doświadczają i jaki wpływ na zdrowie psychiczne mają aktualne problemy społeczno-ekonomiczne?

Jaką rolę w procesie powstawania uzależnień odgrywa wstyd i poczucie winy? Jakie działania terapeutyczne przyniosą najlepsze efekty w pracy z klientem z uzależnieniem?

Jak może wyglądać manipulacja w związku i jak wspierać klienta w wychodzeniu z toksycznej relacji?

W jaki sposób trauma objawia się w ciele, emocjach i zachowaniu? Jak wspierać klienta w odzyskiwaniu więzi i bliskości z samym sobą?

Jakie trudności najczęściej napotykają specjaliści w pracy z klientami z zaburzeniami osobowości i jak rozpoznać typowe wzorce zachowań w zaburzeniach osobowości typu borderline?
Kup biletWeź udział w konferencji
Pula biletów jest ograniczona
- Udział w wydarzeniu na żywo
- Drukowany certyfikat uczestnictwa
- Udział w wydarzeniu na żywo
- Drukowany certyfikat uczestnictwa
- Udział w warsztatach stacjonarnych
- Udział w wydarzeniu live
- Certyfikat w wersji elektronicznej
- Udział w wydarzeniu live
- Certyfikat w wersji elektronicznej
- Transmisja z warsztatu
Co wyróżnia nasze wydarzenie?



Strefa konkursów z nagrodami
Podczas tegorocznej edycji naszego kongresu zapraszamy wszystkich uczestników do wzięcia udziału w wyjątkowych konkursach, o których szczegółach dowiedzą się Państwo podczas konferencji.

1 x roczna prenumerata
premium Psychologii w Praktyce

3 x Seksownik
Intymny niezbędnik, pozwalający rozbudzić zmysły, fantazjować bez skrępowania, odkrywać potrzeby swoje i swojego partnera_partnerki oraz czerpać radość z seksu i poczucia bliskości.
Z naszych publikacji, kursów i szkoleń korzysta tysiące psychologów, psychoterapeutów i psychiatrów z całej PolskiPoznaj nasze inne produkty

Jesteśmy najstarszym w Polsce magazynem, który popularyzuje wiedzę psychologiczną i troszczy się o zdrowie oraz elastyczność psychiczną naszych czytelników od ponad 20 lat. Charaktery to czasopismo, które zostało stworzone z myślą o pasjonatach psychologii, dla których poszerzanie swojej wiedzy i kompetencji jest nie tylko przyjemnością, ale również inwestycją w siebie.

Naszym celem jest dostarczanie rodzicom konkretnych narzędzi potrzebnych w wychowywaniu mądrych i szczęśliwych dzieci oraz w tworzeniu z nimi głębokich, opartych na zaufaniu więzi. Jesteśmy jedynym czasopismem psychologicznym dla dzieci w wieku około 5-11 lat, które wydaje redakcja miesięcznika "Charaktery". Chcemy pomóc rodzicom w zrozumieniu i rozwiązaniu problemów związanych z wychowaniem dzieci, dostarczając im wiedzy i praktycznych wskazówek. Nasz zespół składa się z doświadczonych specjalistów z dziedziny psychologii dziecięcej, którzy dbają o to, aby nasze artykuły były interesujące, zrozumiałe i łatwe do zastosowania w praktyce.

Przygotowujemy wytyczne dot. diagnozowania i terapii zaburzeń psychicznych zgodne z ICD-11 i DSM-5 oraz uwzględniające czynniki społeczne. Opieramy się na doświadczeniach ekspertów i prezentujemy kompleksowy materiał z diagnozowania i prowadzenia terapii. Przedstawiamy studia przypadków, uwzględniamy nietypowe objawy i prezentujemy metody terapeutyczne z przykładami ich zastosowań, które można łatwo przenieść do pracy w gabinecie.

Oferujemy kompleksowy zestaw materiałów z zakresu diagnozy i terapii seksuologicznej, skuteczny w pracy z dziećmi, nastolatkami, dorosłymi i osobami LGBT. Przekładamy wiedzę z seksuologii na realia pracy z klientem, opierając się na opisach przypadków. Pokazujemy, jak zmiany społeczne, kulturowe, normatywne i technologiczne wpływają na problemy w relacjach i zaburzenia seksualne. Udzielamy wsparcia psychoseksuologicznego w przypadku rutyny w związku, obniżonego libido, zaburzeń pożądania czy problemów z identyfikacją płciową. Diagnostykę opieramy na kluczowych elementach ICD-11 i DSM-5, uwzględniając nietypowe objawy i niuanse.

Wydawnictwo Charaktery to księgarnia psychologiczna, która powstała z myślą o osobach zainteresowanych psychologią, rozwojem osobistym oraz dbaniem o swój dobrostan psychofizyczny. Nasza oferta skierowana jest do psychologów, psychoterapeutów, rodziców, jak również do wszystkich, którzy poszukują wiedzy na temat funkcjonowania umysłu i emocji. W naszej ofercie znajdują się publikacje z zakresu psychologii, psychoterapii, medytacji, mindfulness, a także literatury pięknej o tematyce psychologicznej. Nasze publikacje to wiedza, która pomaga zrozumieć siebie i innych, a także poznać skuteczne sposoby na radzenie sobie z trudnymi emocjami i sytuacjami życiowymi.
Do udziału w konferencji zapraszamy:
Dlaczego nasza konferencja jest wyjątkowa:
I PRAKTYKI
I PRAKTYKÓW
NA CASE STUDY
INFORMACJEi szczegóły organizacyjne
W terminie 05-07.10.2023 uczestnikom przysługuje zniżka na hasło: „Psychoseks” z cenami:
- 350 pln za pokój jednoosobowy ze śniadaniem
- 400 pln za pokój dwuosobowy ze śniadaniami
Telefon do rezerwacji 225756114 lub 225756112 lub 225756111
Email: H0527-RE@accor.com
Partnerzy:






KontaktMasz pytania?
Napisz do nas lub zadzwoń
Zapraszamy do Partnerstwa
i Współpracy
OGÓLNOPOLSKI KONGRES PSYCHOLOGÓW
I PSYCHOTERAPEUTÓW
BIURO OBSŁUGI KLIENTA
tel: 61 66 55 774
tel kom: 536 077 338
Godziny pracy:
pon. - pt. 08:00 - 16:00