Prelegenci
dr. hab. prof. nadzwyczajny
Agnieszka Wilczyńska
psycholog, terapeutka, autorka ponad 120 publikacji w tym dwóch książek o poczuciu przynależności

Wykładowca na uczelniach polskich i zagranicznych. Uruchomiła wraz z Profesorem Philipem Zimbardo pierwszą w Polsce i w Europie inicjatywę mającą na celu promowanie wśród młodzieży postaw prospołecznych i prozdrowotnych w ramach Projektu Bohaterskiej Wyobraźni- odpowiednika Heroic Imagination Project w San Francisco, US. Jest także pomysłodawczynią i organizatorką wielu inicjatyw angażujących ludzi w różne działania na rzecz zdrowia i dobrego życia własnego oraz innych. M.in. przez ponad dwadzieścia lat prowadziła Poradnię Psychologiczną Partner, zarządzając zespołem kilkudziesięciu specjalistów zajmujących się zdrowiem psychicznym dzieci i młodzieży oraz dorosłych. Interesuje się badaniem związków neurochemii i psychofizyki z funkcjonowaniem psychospołecznym i zdrowotnym człowieka. Jest redaktorem prowadzącym Magazynu Psychologia w Praktyce.

dr n. hum.
Mirosława Jawor
specjalista psycholog kliniczny, Certyfikowany Psychoterapeuta Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego

Od 1988 roku pracuje w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, jest kierownikiem Oddziału Dziennego Leczenia Zaburzeń Emocji i Nastroju. Współpracuje z Uniwersytetem Jagiellońskim oraz Uniwersytetem SWPS.  Prowadzi zajęcia dydaktyczne, warsztaty i szkolenia oraz wykłady na akredytowanych kursach z psychoterapii. Członek Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Specjalizuje się w pracy z osobami dorosłymi z zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami afektywnymi i zaburzeniami osobowości. Autorka wielu artykułów i wystąpień na krajowych i międzynarodowych konferencjach z zakresu psychopatologii i psychoterapii.

dr Dariusz P. Skowroński
psycholog i seksuolog kliniczny; wykładowca na Temple University Japan Campus w Tokio, jako Assistant Professor w Psychological Studies Program

Oprócz pracy akademickiej prowadzi stacjonarny oraz internetowy gabinet psychologiczny i seksuologiczny Bright Life Counselling (Brigh-Life- Counselling.com). Pracował naukowo i terapeutycznie w Australii, Singapurze i Japonii, współpracując między innymi z Society of Sex Educators, Researchers and Therapists New South Wales w Sydney. Jego kwalifikacje są uznane przez Australian Psychological Society a obecnie jest członkiem The National Council of Psychotherapists w Wielkiej Brytanii oraz Japan Association of Family Therapy w Japonii.

dr n. med.
Marlena Sokół-Szawłowska
specjalista psychiatra, certyfikowany terapeuta CBT

Kieruje Psychiatryczną Poradnią Przykliniczną w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Jej zainteresowania kliniczne i naukowe dotyczą głównie zaburzeń afektywnych. Jest cenionym przez pacjentów praktykiem i aktywnym wykładowcą. Od kilku lat współpracuje z European Alliance Against Depression w obszarze profilaktyki depresji i samobójstw.

Marta Szydłowska-Pierzak
Certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna.

Absolwentka Psychologii oraz Studiów Podyplomowych Stosowana Analiza Zachowania na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Rozwijając zainteresowanie aktywnością elektryczną mózgu człowieka oraz zależnością między stanem psychofizycznym a częstotliwością fal mózgowych, uzyskała certyfikat i tytuł trenera neurofeedbacku, EEG-Biofeedback. Założycielka Centrum Psychoterapii i Rozwoju Osobistego Empatia w Kielcach, gdzie prowadzi terapię indywidualną z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w oparciu o metody terapii akceptacji i zaangażowania (ACT), terapii dialektyczno-behawioralnej (DBT), terapii opartej na współczuciu (CFT), terapii opartej na analizie funkcjonalnej (FAP) oraz terapii schematu (ST). Wykładowca w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS pod kierownictwem dr Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej.