Ostatnie dni na zapisy!
Zarejestruj się do 6 PAŹDZIERNIKA, zostały już ostatnie miejsca!
OGÓLNOPOLSKI KONGRES PSYCHOLOGÓW I PSYCHOTERAPEUTÓW
06 – 07.10.2023

RÓŻNE OBLICZA ZWIĄZKÓW

Jak zmieniające się czasy wpłynęły na nasze podejście do miłości i relacji intymnych?

 
Novotel Warszawa Airport | 1 Sierpnia 1, 02-134 Warszawa
lub online
+ 7 dni dostępu do nagrania
Do rozpoczęcia kongresu pozostało:
 

Patronat merytoryczny

 
PRZESUNIĘCIE NORMY SEKSUALNEJ, SZYBKIE ŻYCIE – SZYBKI SEKS, ZWIĄZKI OTWARTE, POLIAMORIA I SWINGOWANIE, CZYLI CO OBECNIE KUSI PARY? BIERZEMY NA WARSZTAT PRACY TERAEPUTY NOWE WYZWANIA Z JAKIMI W GABINETACH MIERZĄ SIĘ PSYCHOLOGOWIE, PSYCHOTERAPEUCI I SEKSUOLODZY
I DZIEŃ
9:00 – 16:00
Kongres w formule hybrydowej
Novotel Warszawa Airport
1 Sierpnia 1, 02-134 Warszawa
lub online
II DZIEŃ
10:00 – 16:00
Warsztaty stacjonarne
Novotel Warszawa Airport
1 Sierpnia 1, 02-134 Warszawa
 

TOP TEMATY KONGRESU

1Czym kuszą relacje bez granic – związki otwarte, poliamoria i swingowanie.
2CHEMSEX – urozmaica doznania czy rujnuje seksualność?
3Mroczne strony związków – praca z przemocą psychiczną.
 

Prelegenci Poznaj naszych ekspertów

 
 
Zobacz więcej

prof. dr hab.
Maria Beisert

Zobacz więcej

prof. dr hab.
Zbigniew Lew-Starowicz

Zobacz więcej

prof. dr hab. n. med.
Dariusz Kałka

Zobacz więcej

prof. UAM dr hab.
Katarzyna Waszyńska

Zobacz więcej

prof. dr n. hum.
Dariusz Skowroński

Zobacz więcej

dr. n. med.
Robert Kowalczyk

Zobacz więcej

dr
Alicja Długołęcka

Program Kongresu06.10.2023, godz. 9:00 – 16:00

Kongres w formule hybrydowej
(Warszawa, Novotel / online)
 
SPECJALNY PANEL DYSKUSYJNY z udziałem cenionych w świecie psychologii ekspertów

Czym kuszą relacje bez granic, czyli jak zmieniły się związki i seksualność Polaków?

prof. dr. hab. Maria Beisert
prof. dr. hab. n. med. Zbigniew Lew-Starowicz
prof. dr hab. n. med. Dariusz Kałka
 • Co nas kręci, co nas podnieca, czyli kilka słów o poliamorii, swingowaniu i związkach otwartych – czym są, a czym nie są relacje niemonogamiczne, jak wpływają na funkcjonowanie osób w tego typu związkach i na co warto uczulać klientów w gabinecie terapeuty?
 • Związki poliamoryczne oraz związki otwarte - sposób na udany związek czy ucieczka od gasnącej namiętności? Co sprawia, że stają się coraz bardziej popularne i jak wnioski te przełożyć na realia pracy w gabinecie specjalisty?
 • BDSM – realizacja potrzeb czy rodzaj agresji? – jak pomóc klientom w ustaleniu granic seksualnych, by związek był satysfakcjonujący dla obu stron?
WYKŁAD 1

Wstyd, lęk… i pożądanie. Wybrane aspekty pracy terapeutycznej z parą w obszarze seksualności

prof. dr hab. Katarzyna Waszyńska
 • Z czym idziemy do łóżka? – w jaki sposób nasze doświadczenia, uczucia i przekonania wpływają na jakość życia seksualnego?
 • Warsztaty z komunikacji seksualnej pozbawionej wstydu, lęku i zażenowania – jak uczyć języka intymności w parze ukierunkowanego na otwartość i szacunek? Praktyczne przykłady do wykorzystania w pracy z parą
 • Co ma wpływ na moje pożądanie? Świadomość i odpowiedzialność czyli jak dbać o jakość życia seksualnego w związku
WYKŁAD 2

Mroczne strony związków – praca z przemocą psychiczną

prof. dr n. hum. Dariusz Skowroński
 • Kiedy kwiaty, randki i komplementy zamieniają się w poniżanie, pogardę i manipulację – jak w gabinecie specjalisty rozpoznać, że mamy do czynienia z parą, w której występuje problem przemocy psychicznej? Na jakie sygnały i zachowania pozostać czujnym?
 • Superkochanek czy toksyczny manipulant? Jak dopasować strategie postępowania diagnostycznego i okazać pomoc oraz wsparcie osobie, która żyje z psychopatą i tkwi w toksycznej relacji?
 • Jakie mroczne strony i maski ukrywa osoba stosująca przemoc psychiczną? - jakie obszary życia prywatnego pary powinny zostać poruszone podczas pracy w gabinecie? Przełożenie wiedzy teoretycznej na realia pracy specjalisty
WYKŁAD 3

Chemsex – urozmaica doznania czy rujnuje seksualność?

dr Robert Kowalczyk
 • Przekraczanie granic, ryzykowane zachowania seksualne, intensyfikacja doznań - czy substancje psychoaktywne faktycznie podkręcają życie seksualne czy raczej oddalają od namiętności i intymności?
 • Drugie dno Chemsexu – poczucie winy, ukryta potrzeba bliskości i bycia zauważonym, niska samoocena oraz nacisk otoczenia, czyli z jakimi problemami borykają się osoby wchodzące w tego typu relacje?
 • Sygnał alarmowy, czyli gdzie leży granica? – jakie negatywne skutki dla zdrowia i życia mogą mieć tego typu zachowania oraz w jaki sposób pracować terapeutycznie z osobą z doświadczeniem Chemsexu?
WYKŁAD 4

Niepełnosprawni (nie)seksualni?

dr Alicja Długołęcka
 • Perspektywa rozwojowa związków z niepełnosprawnościami – z jakimi wyzwaniami w życiu codziennym i problemami na różnych etapach życia zmagają się pary? Wsparcie i pomoc w gabinecie specjalisty.
 • Trening bliskości emocji – jak poprzez wykorzystanie technik z Terapii Skoncentrowanej na Emocjach pracować z osobami z niepełnosprawnościami ruchowymi nad poprawą jakości ich relacji w kontekście emocjonalnym i seksualnym?
 • Jak wpływać na motywację seksualną? – sprawdzone i skuteczne sposoby na osiągnięcie satysfakcji w życiu intymnym. Jakie są najczęściej pojawiające się trudności wśród osób z niepełnosprawnościami ruchowymi i jak z nimi pracować w gabinecie specjalisty?

Warsztaty

 
07.10.2023, godz. 10:00 – 16:00
Warsztaty stacjonarne (Warszawa, Novotel)
lub transmisja online
prof. dr n. hum. Dariusz Skowroński
WARSZTAT
 10:00 - 16:00

DIAGNOZA I TERAPIA OSÓB Z TEMATEM PRZEMOCY PSYCHICZNEJ W RELACJI INTYMNEJ

Specjalistyczny warsztat doskonalący dla psychologów i psychoterapeutów, który umożliwia poszerzenie oraz pogłębienie wiedzy na temat diagnozy oraz terapii osób, które doświadczają przemocy psychicznej ze strony partnera/partnerki.

Głównym celem warsztatu jest przygotowanie uczestników do korzystania z metod i technik, które zwiększą skuteczność oddziaływań diagnostycznych i terapeutycznych w pracy z osobami będącymi ofiarami i sprawcami przemocy psychicznej. Na przykładzie konkretnych studiów przypadków zobrazujemy, jak rozpoznać sprawcę oraz osobę dotkniętą przemocą i jaką formę terapii zastosować.

Moduł 1
Przemoc psychiczna w relacji – sygnały alarmowe

 • Rola czynników psychologicznych, biologicznych i uwarunkowań społecznych a występowanie aktów przemocowych w relacji – jakie mechanizmy warunkują nasilanie się agresji, frustracji i złości?
 • Stosowanie przez partnera/partnerkę manipulacji, agresji słownej, poniżania i pogardy – jakie metody terapeutyczne wykorzystać w pracy z klientem, który tkwi w przemocowej relacji?
 • Niebezpieczny i dysfunkcyjny związek a syndrom sztokholmski – jakie mechanizmy psychologiczne są odpowiedzialne za wykształcenie się dysfunkcyjnej więzi między partnerami w toksycznej relacji?
 • Jak rozpoznawać mechanizmy obronne maskujące charakterystyczne objawy pojawiające się u osoby dotkniętej przemocą psychiczną oraz na co szczególnie zwrócić uwagę przed rozpoczęciem terapii?  –  praktyczne wskazówki oraz przełożenie wiedzy teoretycznej na realia pracy w gabinecie.

Moduł 2
Specyfika diagnozy ofiar i sprawców przemocy

 • Na jakie objawy i zachowania pozostać uważnym w kontakcie diagnostycznym z osobą, która zgłasza się do gabinetu terapeuty z zupełnie innym problemem niż przemoc psychiczna? – metody pomocne w rozpoznawaniu ofiar i sprawców na wstępnym etapie pracy z klientem
 • W jaki sposób poprowadzić proces diagnostyczny, aby osoba doświadczająca przemocy ze strony partnera/partnerki zdobyła zaufanie terapeuty i zdecydowała się na dalszą pracę? – strategie postępowania
 • Zaburzenia lękowe, depresyjne i PTSD u ofiary przemocowego partnera – jak dopasować strategie postępowania diagnostycznego i okazać pomoc oraz wsparcie osobie, która żyje z toksyczną osobą? Praktyczne rozwiązania i metody pracy

Moduł 3
Terapia osób dotkniętych przemocą psychiczną

 • Przy użyciu jakich metod terapeutycznych pracować z parą, u której pojawia się problem manipulacji, oszczerstw, wykorzystywania ze strony jednego z partnerów? - przełożenie wiedzy teoretycznej na realia pracy w gabinecie.
 • Psychoedukacja – jak uświadamiać klientów czym jest przemoc psychiczna oraz jakie kroki mogą podjąć, kiedy doświadczają aktów agresji i przemocy w relacji?
 • Case study - dowiesz się, jak krok po kroku przeanalizować objawy pojawiające się u osób doświadczających przemocy domowej oraz jakie techniki terapii zastosować
Transmisja online
 Zapisy otwarte
Warsztat stacjonarny
5 miejsc

Dowiedz się, jak w codziennej pracy wykorzystywać wiedzę z dziedziny seksuologii, aby prowadzic skuteczną terapięCzy wiesz, że:

 
 
25% kobiet ujawnia zmniejszone zainteresowanie życiem seksualnym i zaburzenia pożądania1
 
17% kobiet ma trudności z osiągnięciem orgazmu1
 
37% mężczyzn doświadcza przedwczesnego wytrysku1
 
13% kobiet odczuwa ból podczas kontaktów seksualnych1
 
7% mężczyzn cierpi na zaburzenia pożądania1
 
19% osób badanych oceniło swoje życie seksualne jako złe i bardzo złe2
1 Izdebski Z., (2012). Seksualność Polaków na początku XXI wieku. Studium badawcze. Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego.
2 Izdebski Z., (2020). Zdrowie, relacje w związkach i życie seksualne Polek i Polaków w czasach pandemii COVID-19.

O tym będziemy mówić:

Co nas kręci, co nas podnieca, czyli kilka słów o poliamorii, swingowaniu i związkach otwartych
 

W jaki sposób zmienia się obecnie postrzeganie zachowań seksualnych i na co warto być uważnym w kontakcie z klientami eksplorującymi swoje granice?

Z czym idziemy do łóżka?
 

O błędnych przekonaniach i wygórowanych standardach w pracy terapeutycznej z parą w obszarze seksualności

Kiedy kwiaty, randki i komplementy zamieniają się w poniżanie, pogardę i manipulację
 

Jak pracować z tematem przemocy psychicznej w gabinecie specjalisty?

CHEMSEX – urozmaica doznania czy rujnuje seksualność?
 

Gdzie leży granica w kontaktach seksualnych pod wpływem substancji psychoaktywnych?

Niepełnosprawni (NIE)seksualni?
 

Za pomocą jakich metod pracować seksuologicznie z osobami z niepełnosprawnościami ruchowymi?

Terapia psychoseksualna szyta na miarę
 

Czym powinna charakteryzować się terapia psychoseksualna dostosowana do obecnej sytuacji społecznej i jakie są potrzeby par korzystających z terapii

Kup biletWeź udział w konferencji

 
Do końca promocji pozostało:
 
Zaczynamy już 6 października

Pula biletów jest ograniczona

Bilet Stacjonarny
 • Udział w wydarzeniu na żywo
 • Drukowany certyfikat uczestnictwa
 
 
  zł brutto
 
Bilet Stacjonarny + warsztat
 • Udział w wydarzeniu na żywo
 • Drukowany certyfikat uczestnictwa
 • Udział w warsztatach stacjonarnych
 
 
  zł brutto
 
Bilet online
 • Udział w wydarzeniu live
 • Certyfikat w wersji elektronicznej
 
 
  zł brutto
 
Bilet online + warsztat
 • Udział w wydarzeniu live
 • Certyfikat w wersji elektronicznej
 • Transmisja z warsztatu
 
 
  zł brutto
 

Co wyróżnia nasze wydarzenie?

 
Nieszablonowy zakres zagadnień
Eksperci zainspirują Cię do poszerzenia horyzontów czerpiąc z dziedziny seksuologii i w szerokiej perspektywie przedstawią pracę z klientem – stawiamy na zupełnie nowe konteksty funkcjonowania człowieka, takie jak przesunięcie normy seksualnej, poliamoria, otwarte związki, chemsex, mroczna triada, lęk i pożądanie
Norma i normatywność w przełożeniu na realia pracy gabinetu
Łączymy naukę z praktyką i mówimy o seksualnej sferze człowieka w sposób otwarty, merytoryczny i pełny szacunku. Podczas wykładów wspólnie zastanowimy się, co jest obecnie normą i normatywnością i jak przekłada się to na realia pracy z klientem w gabinecie psychologa i psychoterapeuty.
Eksperci-praktycy z wieloletnim doświadczeniem
Podczas Kongresu swoją wiedzą i praktycznym doświadczeniem wynikającym z długoletniej praktyki seksuologicznej i psychoterapeutycznej, podzielą się m.in.: prof. dr hab. n. med. Zbigniew Lew-Starowicz, prof. dr hab. n. med. Zbigniew Izdebski, prof. dr hab. Maria Beisert, prof. UAM dr hab. Katarzyna Waszyńska. Dostarczymy Państwu najnowszą wiedzę w oparciu o praktykę wielu specjalistów!
 

Strefa konkursów z nagrodami

Podczas tegorocznej edycji naszego kongresu zapraszamy wszystkich uczestników do wzięcia udziału w wyjątkowych konkursach, o których szczegółach dowiedzą się Państwo podczas konferencji.


1 x roczna prenumerata
premium Psychologii w Praktyce

3 x Seksownik
Intymny niezbędnik, pozwalający rozbudzić zmysły, fantazjować bez skrępowania, odkrywać potrzeby swoje i swojego partnera_partnerki oraz czerpać radość z seksu i poczucia bliskości.

Z naszych publikacji, kursów i szkoleń korzysta tysiące psychologów, psychoterapeutów i psychiatrów z całej PolskiPoznaj nasze inne produkty

Charaktery
 

Jesteśmy najstarszym w Polsce magazynem, który popularyzuje wiedzę psychologiczną i troszczy się o zdrowie oraz elastyczność psychiczną naszych czytelników od ponad 20 lat. Charaktery to czasopismo, które zostało stworzone z myślą o pasjonatach psychologii, dla których poszerzanie swojej wiedzy i kompetencji jest nie tylko przyjemnością, ale również inwestycją w siebie.

Małe Charaktery
 

Naszym celem jest dostarczanie rodzicom konkretnych narzędzi potrzebnych w wychowywaniu mądrych i szczęśliwych dzieci oraz w tworzeniu z nimi głębokich, opartych na zaufaniu więzi. Jesteśmy jedynym czasopismem psychologicznym dla dzieci w wieku około 5-11 lat, które wydaje redakcja miesięcznika "Charaktery". Chcemy pomóc rodzicom w zrozumieniu i rozwiązaniu problemów związanych z wychowaniem dzieci, dostarczając im wiedzy i praktycznych wskazówek. Nasz zespół składa się z doświadczonych specjalistów z dziedziny psychologii dziecięcej, którzy dbają o to, aby nasze artykuły były interesujące, zrozumiałe i łatwe do zastosowania w praktyce.

Teczka pracy psychologa i psychoterapeuty
 

Przygotowujemy wytyczne dot. diagnozowania i terapii zaburzeń psychicznych zgodne z ICD-11 i DSM-5 oraz uwzględniające czynniki społeczne. Opieramy się na doświadczeniach ekspertów i prezentujemy kompleksowy materiał z diagnozowania i prowadzenia terapii. Przedstawiamy studia przypadków, uwzględniamy nietypowe objawy i prezentujemy metody terapeutyczne z przykładami ich zastosowań, które można łatwo przenieść do pracy w gabinecie.

Psychoseksuologia w praktyce terapeutycznej
 

Oferujemy kompleksowy zestaw materiałów z zakresu diagnozy i terapii seksuologicznej, skuteczny w pracy z dziećmi, nastolatkami, dorosłymi i osobami LGBT. Przekładamy wiedzę z seksuologii na realia pracy z klientem, opierając się na opisach przypadków. Pokazujemy, jak zmiany społeczne, kulturowe, normatywne i technologiczne wpływają na problemy w relacjach i zaburzenia seksualne. Udzielamy wsparcia psychoseksuologicznego w przypadku rutyny w związku, obniżonego libido, zaburzeń pożądania czy problemów z identyfikacją płciową. Diagnostykę opieramy na kluczowych elementach ICD-11 i DSM-5, uwzględniając nietypowe objawy i niuanse.

Wydawnictwo Charaktery
 

Wydawnictwo Charaktery to księgarnia psychologiczna, która powstała z myślą o osobach zainteresowanych psychologią, rozwojem osobistym oraz dbaniem o swój dobrostan psychofizyczny. Nasza oferta skierowana jest do psychologów, psychoterapeutów, rodziców, jak również do wszystkich, którzy poszukują wiedzy na temat funkcjonowania umysłu i emocji. W naszej ofercie znajdują się publikacje z zakresu psychologii, psychoterapii, medytacji, mindfulness, a także literatury pięknej o tematyce psychologicznej. Nasze publikacje to wiedza, która pomaga zrozumieć siebie i innych, a także poznać skuteczne sposoby na radzenie sobie z trudnymi emocjami i sytuacjami życiowymi.

Do udziału w konferencji zapraszamy:

Psychologów
Dowiesz się z jakimi wyzwaniami w swojej pracy mierzą się obecnie seksuolodzy i psychoseksuolodzy oraz z jakimi problemami klienci pojawiają się najczęściej w ich gabinetach. Wymienisz się również swoimi doświadczeniami i przemyśleniami z innymi psychologami oraz zdobędziesz cenne wskazówki od psychoterapeutów, psychiatrów i seksuologów.
Psychoterapeutów
Nasi eksperci – specjaliści praktycy z wieloletnim doświadczeniem w pracy z klientami, dzielą się stosowanymi przez siebie technikami i narzędziami z obszaru diagnozy i psychoterapii seksualnej. Zainspirujesz się warsztatem praktyków i wcielisz do swojej pracy nowe metody diagnostyczne i terapeutyczne.
Psychiatrów
Uaktualnisz swoją wiedzę kliniczną z obszaru seksuologii, poznasz wyniki najnowocześniejszych badań psychologicznych i będziesz umiał wykorzystać tę wiedzę w swojej praktyce psychiatrycznej.
Studentów psychologii i kierunków pokrewnych
Poznasz specyficzne objawy i uwarunkowania zaburzeń i problemów psychicznych, z którymi do gabinetów specjalistów trafiają klienci, uzyskasz wiedzę na temat najnowocześniejszych metod diagnostycznych i terapeutycznych, wzbogacisz swoją wiedzę o aktualne wyniki badań psychologicznych oraz podpatrzysz warsztat pracy najlepszych specjalistów praktyków.

Dlaczego nasza konferencja jest wyjątkowa:

 
2
DNI MERYTORYCZNEJ WIEDZY I PRAKTYKI
To dwa dni wypełnione wymianą doświadczeń, możliwością zainspirowania się rozwiązaniami terapeutycznymi oraz poznania aktualnie najtrudniejszych przypadków, z którymi każdego dnia zmagają się psychologowie i psychoterapeuci.
7
UZNANYCH EKSPERTÓW I PRAKTYKÓW
Nasi prelegenci to wyselekcjonowane grono psychoterapeutów i psychiatrów. Podzielą się oni swoimi doświadczeniami oraz omówią przetestowane przez siebie metody i techniki pracy, które stanowią skuteczną odpowiedź dla wyzwań współczesnej terapii.
100%
PRAKTYKI I PRACY NA CASE STUDY
To unikatowe wydarzenie, podczas którego wszystkie tematy zostaną omówione w oparciu o konkretne studia przypadków wprost z gabinetów terapeutycznych. Nasi specjaliści pokazują konkretne rozwiązania przez pryzmat narzędzi i technik stosowanych w pracy z klientami gabinetów.

Galeria zdjęć

Zobacz, jak wyglądały poprzednie edycje wydarzenia

INFORMACJEi szczegóły organizacyjne

 
Paź
6-7
06–07.10.2023
Warszawa
Novotel Warszawa Airport
1 Sierpnia 1, 02-134 Warszawa

W terminie 05-07.10.2023 uczestnikom przysługuje zniżka na hasło: „Psychoseks” z cenami:

 • 350 pln za pokój jednoosobowy ze śniadaniem
 • 400 pln za pokój dwuosobowy ze śniadaniami

Telefon do rezerwacji 225756114 lub 225756112 lub 225756111
Email: H0527-RE@accor.com

Partnerzy:

 
partner
partner
partner
partner
partner
partner

KontaktMasz pytania?
Napisz do nas lub zadzwoń

 
BIURO OBSŁUGI KLIENTA

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Klaudia Przyłucka

wyślij email

Zapraszamy do Partnerstwa
i Współpracy

Edyta Wysokińska

Brand Manager

wyślij email

601 325 345

Katarzyna Moskal

Brand Manager

wyślij email

536 785 613

Karolina Potęga

Brand Manager

wyślij email

536 812 216

Beata Suchorak

Brand Manager

wyślij email

601 509 530

OGÓLNOPOLSKI KONGRES PSYCHOLOGÓW I PSYCHOTERAPEUTÓW

Ogólnopolski Kongres Psychologii w Praktyce to wydarzenie adresowane do psychologów, psychoterapeutów, pedagogów, a także wszystkich osób zainteresowanych zjawiskami psychologicznymi oraz ich oddziaływaniem na otaczającą nas rzeczywistość. Prelekcje wygłoszą uznani na świecie i w Polsce eksperci, którzy odpowiedzą na najważniejsze dla każdego człowieka pytania - Jak żyć dobrze - w zgodzie z samym sobą i w relacji z innymi? W ramach kongresu organizowane są fakultatywne warsztaty tematyczne z poszczególnymi prelegentami.
Uczestnicy zyskają zestaw sprawdzonych rozwiązań terapeutycznych, dzięki którym wzbogacą swój warsztat, podniosą skuteczność oferowanej pomocy oraz zadbają o swój własny dobrostan.
 

BIURO OBSŁUGI KLIENTA
tel: 61 66 55 774
tel kom: 536 077 338

Godziny pracy:
pon. - pt. 08:00 - 16:00

 
@Copyright 2023 Forum Media Polska