OSTATNIA SZANSA NA ZAPISY!
Zarejestruj się w najniższej cenie tylko do 20 maja, po tym terminie ceny wzrosną! »
OGÓLNOPOLSKI KONGRES PSYCHOLOGÓW I PSYCHOTERAPEUTÓW
24 – 25.05.2024

Klient w pułapce własnego umysłu

Narzędzia i nowe metody terapeutyczne wspierające skuteczną diagnostykę
i terapię indywidualną

Nowe wyzwania w praktyce terapeutycznej

 
Hotel Lord Warszawa / ONLINE
Do rozpoczęcia kongresu pozostało:
 

Patronat merytoryczny

 
I DZIEŃ
9:00 – 16:00
Kongres w formule hybrydowej
Hotel Lord Warszawa / ONLINE
II DZIEŃ
10:00 – 16:00
Warsztaty hybrydowe
Hotel Lord Warszawa / ONLINE
DOWIEDZ SIĘ, JAK REAGOWAĆ W SYTUACJI NAGŁEGO KRYZYSU TWOJEGO KLIENTA ORAZ JAK DOBRAĆ METODY TERAPEUTYCZNE, KTÓRE ZAPEWNIĄ NAJSKUTECZNIEJSZĄ POMOC
 

Prelegenci Poznaj naszych ekspertów

 
 
Zobacz więcej

prof. UAM dr hab.
Ewa Karmolińska – Jagodzik

Zobacz więcej

prof. UAM dr hab.
Katarzyna Waszyńska

Zobacz więcej

Tatiana Mindewicz-Puacz

Zobacz więcej

Joanna Walczak

Zobacz więcej

Agata Stola

Zobacz więcej

Sylwia Michałowska

Zobacz więcej

Paweł Pilich

Zaproszenie Agata Stola

 

Program Kongresu24-25.05.2024

(Hotel Lord Warszawa / online)
 
SPECJALNY PANEL DYSKUSYJNY z udziałem cenionych w świecie psychologii ekspertów

Co nas boli? Co nam doskwiera? Z czym najczęściej mierzą się klienci odwiedzający gabinety terapeutyczne i jak zmieniały się problemy Polaków na przestrzeni lat.

prof. UAM dr hab. Katarzyna Waszyńska
Tatiana Mindewicz-Puacz
Paweł Pilich
 • Czy rzeczywiście przechodzimy najgorszy z kryzysów zdrowia psychicznego? Jak specjaliści oceniają kryzysy, które towarzyszyły nam na przestrzeni lat i czy kiedyś rzeczywiście było lepiej?
 • Rozpad relacji, bezsenność, zaburzenia lękowe – jakie doświadczenia najbardziej doskwierają klientom odwiedzającym gabinety terapeutyczne i jaki wpływ ma na nie niestabilna sytuacja społeczno-ekonomiczna?
 • Czy poprawę świadomości na temat zdrowia psychicznego wśród społeczeństwa widać w gabinetach? Czy możemy zaobserwować zdrowsze strategie radzenia sobie z emocjami i relacjami wśród młodszego pokolenia?
WYKŁAD 1

UZALEŻNIENIA JAKO WYZWANIE XXI WIEKU

Agata Stola
 • Uzależnienia behawioralne – jakie są ich przyczyny, objawy oraz jakie działania terapeutyczne podejmować w pracy z klientem zmagającym się z uzależnieniem.
 • Wstyd i poczucie winy jako podłoże uzależnień - jaką rolę odgrywają w alkoholizmie i DDA oraz czym charakteryzuje się praca terapeutyczna nad odbudowaniem poczucia własnej wartości u tego typu klienta?
 • Kompleksowe leczenie odwykowe – aspekty biologiczne i psychologiczne w pracy terapeutycznej. Jakie błędy są najczęściej popełniane przez specjalistów w gabinetach?
WYKŁAD 2

(NIE)WIDZIALNE OBLICZE PRZEMOCY W ZWIĄZKU

Joanna Walczak
 • Gaslighting, kontrola, groźby – czym charakteryzują się techniki manipulacji partnerem w toksycznej relacji oraz jak dopasować strategie postępowania diagnostycznego i okazać pomoc osobie tkwiącej w przemocowym związku?
 • Faza narastania napięcia, faza ostrej przemocy, faza miodowego miesiąca – jak wspierać klienta i na jakie sygnały oraz manipulacje uczulić go w odpowiednich etapach cyklu przemocy?
 • Czy da się z tego wydostać? – specyfika pracy z osobą doświadczającą przemocy oraz metody terapeutyczne wspierające proces wydostania się z toksycznej relacji.
WYKŁAD 3

CZY WE MNIE KRYJE SIĘ TRAUMA?

prof. UAM dr hab. Ewa Karmolińska-Jagodzik
 • Traumy oczywiste i mniej oczywiste – jakie są niejednoznaczne przyczyny powstawania, sposoby ich identyfikowania oraz metody pracy z klientem, które umożliwią odkrycie trudnych do rozpoznania traum?
 • Techniki werbalne, uważnościowe i wyobrażeniowe w terapii traumy – jak w bezpieczny sposób konfrontować klienta z wspomnieniami traumatycznymi i nie narażać go na trudne przeżycia?
 • Praca z ciałem – jak wspierać klienta w pracy z odzyskaniem utraconej więzi i bliskości z własnym ciałem oraz w jakich momentach w pracy z traumą przekierowywać jego uwagę na ciało?
 • Jak zadbać o siebie jako o terapeutę traumy? – troska o dobrostan, stabilność oraz granice jako klucz do spełnienia w wymagającym zawodzie.
WYKŁAD 4

ZNAKI SZCZEGÓLNE ZABURZEŃ OSOBOWOŚCI

Sylwia Michałowska
 • Wysłuchać i zrozumieć – jakie trudności mogą się pojawiać podczas budowania relacji terapeutycznej z klientem z borderline? W jaki sposób taki klient postrzega rzeczywistość oraz jakie przekonania żywi na temat siebie i innych osób?
 • Objawy borderline czy inne zaburzenia? – jaki jest związek współwystępowania zaburzeń osobowości typu borderlina z zaburzeniami odżywiania, nadużywaniem substancji psychoaktywnych, patologicznym kłamstwem czy samookaleczeniami i próbami samobójczymi?
 • Borderline a inne zaburzenia osobowości – jak wiedza na temat innych zaburzeń osobowości może przydać się w diagnozie i terapii osoby z borderline? Jakie są charakterystyczne wzorce zachowań w konkretnych zaburzeniach?

Warsztaty

 
prof. UAM dr hab. Ewa Karmolińska-Jagodzik
WARSZTAT

Proces diagnostyczny i metody terapii klienta doświadczającego traumy

Specjalistyczny warsztat doskonalący dla psychologów i psychoterapeutów, który umożliwi zdobycie i pogłębienie wiedzy na temat diagnozy i terapii traumy u osób dorosłych.

Głównym celem szkolenia jest poszerzenie kompetencji specjalistów odnośnie prowadzenia trafnego procesu diagnostycznego oraz wdrażania efektywnych metod i technik pracy z traumą. Na przykładzie konkretnych studiów przypadków uczestnicy zapoznają się oraz przećwiczą proponowane przez prowadzącą metody pozwalające skutecznie radzić sobie z objawami traumy doświadczanymi przez klienta.

Moduł 1
Mechanizmy powstawania traumy

 • Odrętwienie psychiczne, lęk, depresja, flashbacki, myśli samobójcze - jak rozpoznać następstwa traumy, których mogą doświadczać klienci w wyniku przeżyć traumatycznych, uwzględniając złożoność i interdyscyplinarność zjawiska traumy?
 • Następstwa przeżyć traumatycznych, jak np. drażliwość, zmienność nastrojów, trudności związane ze snem, wycofanie społeczne, zaburzenia somatyczne czy zespół stresu pourazowego (PTSD) – omówienie najczęstszych skutków przeżytej traumy oraz znaczenia nasilenia i częstotliwości objawów.
 • Stan transkryzysowy, zespół stresu pourazowego (PTSD) lub cPTSD, wtórna traumatyzacja czy zmęczenie pomaganiem jako możliwe skutki interwencji kryzysowej lub pierwszej pomocy psychologicznej – praktyczne wskazówki jak się przed nimi uchronić.

Moduł 2
Specyfika diagnozy i rozpoznawania sytuacji traumatycznych

 • Na co zwrócić uwagę przygotowując się do postawienia diagnozy i jak rozpoznać źródło traumy, by osiągnąć zamierzony cel terapeutyczny? – istotne elementy w ocenie stanu emocjonalnego i psychicznego klienta na etapie wstępnej diagnozy i analizy psychotraumatologicznej.
 • W jaki sposób opracować i dobrać narzędzia diagnostyczne do pracy z klientem? – przedstawienie konkretnych przykładów i sposobów na usystematyzowanie zróżnicowanych źródeł objawów traumatycznych oraz dobranie skutecznych metod diagnozy
 • Diagnoza różnicowa – jak odróżnić traumę od niezależnych chorób psychosomatycznych, zaburzeń psychicznych czy zaburzeń dysocjacyjnych? – omówienie najskuteczniejszych metod oraz praktyczne wskazówki do pracy z klientem

Moduł 3
Metody pracy w terapii psychotraumatologicznej

 • Terapia systemowa w pracy z traumą – omówienie kluczowych procesów, etapów, reguł oraz technik terapii systemowej w pracy z objawami traumy doświadczanymi przez klienta
 • Praca z ciałem TRE® w leczeniu psychotraumatologicznym – w jaki sposób wprowadzić elementy praktyki uważności do terapii traumy, aby zmaksymalizować efekty pracy terapeutycznej i zredukować stopień odczuwania przez klienta objawów traumy?
 • Praca terapeutyczna z klientem zmagającym się z traumą relacyjną (NARM) – najskuteczniejsze narzędzia i techniki omówione na konkretnych studiach przypadku zaczerpniętych z praktyki gabinetowej

Czy wiesz, że:

 
 
44% badanych Polaków skarży się na osłabienie zdrowia lub funkcjonowania psychicznego, kondycji psychicznej bądź samopoczucia1
 
50% badanych Polaków odczuwa w swoim codziennym życiu stres1
 
40% badanych Polaków odczuwa niepokój oraz obniżony nastrój1
 
29% badanych Polaków zgłaszało, że miewa w swoim życiu stany lękowe1
Wśród Polaków pogorszenie stanu zdrowia psychicznego deklaruje:
 
18 do 22 lat - 54%1
 
23-35 lat – 51,6%1
 
36-55 lat – 41,1%1
1 Badanie UCE RESEARCH i platformy ePsycholodzy.pl. Sierpień 2022.

O tym będziemy mówić:

JAK ZMIENIŁY SIĘ PROBLEMY KLIENTÓW I ICH PODEJŚCIE DO ZDROWIA PSYCHICZNEGO?
 

Z czym współcześnie mierzą się klienci, jakich kryzysów doświadczają i jaki wpływ na zdrowie psychiczne mają aktualne problemy społeczno-ekonomiczne?

UZALEŻNIENIA JAKO WYZWANIE XXI WIEKU
 

Jaką rolę w procesie powstawania uzależnień odgrywa wstyd i poczucie winy? Jakie działania terapeutyczne przyniosą najlepsze efekty w pracy z klientem z uzależnieniem?

(NIE)WIDZIALNE OBLICZE PRZEMOCY W ZWIĄZKU
 

Jak może wyglądać manipulacja w związku i jak wspierać klienta w wychodzeniu z toksycznej relacji?

CZY WE MNIE KRYJE SIĘ TRAUMA?
 

W jaki sposób trauma objawia się w ciele, emocjach i zachowaniu? Jak wspierać klienta w odzyskiwaniu więzi i bliskości z samym sobą?

ZNAKI SZCZEGÓLNE ZABURZEŃ OSOBOWOŚCI
 

Jakie trudności najczęściej napotykają specjaliści w pracy z klientami z zaburzeniami osobowości i jak rozpoznać typowe wzorce zachowań w zaburzeniach osobowości typu borderline?

Kup biletWeź udział w konferencji

 
Do końca promocji pozostało:
 

Pula biletów jest ograniczona

Bilet Stacjonarny
 • Udział w wydarzeniu na żywo
 • Drukowany certyfikat uczestnictwa
 
 
  zł brutto
 
Bilet Stacjonarny + warsztat
 • Udział w wydarzeniu na żywo
 • Drukowany certyfikat uczestnictwa
 • Udział w warsztatach stacjonarnych
 
 
  zł brutto
 
Bilet online
 • Udział w wydarzeniu live
 • Certyfikat w wersji elektronicznej
 
 
  zł brutto
 
Bilet online + warsztat
 • Udział w wydarzeniu live
 • Certyfikat w wersji elektronicznej
 • Transmisja z warsztatu
 
 
  zł brutto
 

Masz już bilet na Kongres,
ale nadal nie masz biletu na warsztaty?
Nic straconego!

Zaloguj się na swoje konto i dokup wybrany przez siebie warsztat!

Co wyróżnia nasze wydarzenie?

 
SPRAWDZONE STRATEGIE TERAPEUTYCZNE DLA NAJCZĘŚCIEJ POJAWIAJĄCYCH SIĘ ZABURZEŃ PRZEDSTAWIONE W PRAKTYCZNY SPOSÓB
Poruszamy najbardziej aktualne tematy związane ze zdrowiem psychicznym, a także kryzysami zdrowia psychicznego. Eksperci powołają się na najnowsze badania i raporty oraz w szerokiej perspektywie przedstawią możliwości terapeutyczne pracy z klientem – ze szczególnym uwzględnieniem uzależnień behawioralnych, traumy, zaburzeń osobowości czy przemocy psychicznej w relacji.
BADANIA I METODY TERAPEUTYCZNE W PRZEŁOŻENIU NA REALIA PRACY GABINETOWEJ
Łączymy najnowsze doniesienia naukowe z praktyką gabinetową i wskazujemy skuteczne ścieżki pracy z klientami w kryzysach psychicznych, uzależnieniach, zaburzeniach osobowości czy z doświadczeniem traumy. Podczas wykładów wspólnie zastanowimy się, jakie sposoby i metody terapeutyczne mogą być najbardziej skuteczne w dzisiejszych realiach pracy z klientami gabinetowymi.
EKSPERCI-PRAKTYCY Z WIELOLETNIM DOŚWIADCZENIEM
Podczas Kongresu swoją wiedzą i praktycznym doświadczeniem wynikającym z długoletniej praktyki psychoterapeutycznej, podzielą się m.in.: prof. UAM dr hab. Ewa Karmolińska-Jagodzik, Agata Stola i Tatiana Mindewicz-Puacz. Dostarczymy Państwu najnowszą wiedzę w oparciu o praktykę wielu specjalistów!
 

Strefa konkursów z nagrodami

Podczas tegorocznej edycji naszego kongresu zapraszamy wszystkich uczestników do wzięcia udziału w wyjątkowych konkursach, o których szczegółach dowiedzą się Państwo podczas konferencji.


1 x roczna prenumerata
premium Psychologii w Praktyce

3 x Seksownik
Intymny niezbędnik, pozwalający rozbudzić zmysły, fantazjować bez skrępowania, odkrywać potrzeby swoje i swojego partnera_partnerki oraz czerpać radość z seksu i poczucia bliskości.

Z naszych publikacji, kursów i szkoleń korzysta tysiące psychologów, psychoterapeutów i psychiatrów z całej PolskiPoznaj nasze inne produkty

Charaktery
 

W Charakterach popularyzujemy wiedzę psychologiczną w sposób zrozumiały i przystępny dla każdego czytelnika. Znajdziesz tu artykuły dzięki którym: poznasz i zrozumiesz zasady funkcjonowania ludzkiego umysłu, zbudujesz głębsze i trwalsze relacje z innymi, a także przyjrzysz się i zaczniesz pracować nad relacją z samym sobą.

Małe Charaktery
 

Pierwsze i jedyne na rynku czasopismo psychologiczne dla dzieci w wieku 5-11 lat. Poprzez opowiadania, artykuły, łamigłówki i zabawę uczymy dzieci, jak lepiej rozumieć siebie i innych, jak rozwiązywać problemy w kontaktach rówieśniczych czy z rodzicami, jak zaopiekować się sobą lub kimś podczas przeżywania trudnych emocji.

Magazyn, wydawany przez Charaktery, został objęty oficjalnym patronatem Komitetu Ochrony Praw Dziecka.

Teczka pracy psychologa i psychoterapeuty
 

Przygotowujemy wytyczne dot. diagnozowania i terapii zaburzeń psychicznych zgodne z ICD-11 i DSM-5 oraz uwzględniające czynniki społeczne. Opieramy się na doświadczeniach ekspertów i prezentujemy kompleksowy materiał z diagnozowania i prowadzenia terapii. Przedstawiamy studia przypadków, uwzględniamy nietypowe objawy i prezentujemy metody terapeutyczne z przykładami ich zastosowań, które można łatwo przenieść do pracy w gabinecie.

Psychoseksuologia w praktyce terapeutycznej
 

Oferujemy kompleksowy zestaw materiałów z zakresu diagnozy i terapii seksuologicznej, skuteczny w pracy z dziećmi, nastolatkami, dorosłymi i osobami LGBT. Przekładamy wiedzę z seksuologii na realia pracy z klientem, opierając się na opisach przypadków. Pokazujemy, jak zmiany społeczne, kulturowe, normatywne i technologiczne wpływają na problemy w relacjach i zaburzenia seksualne. Udzielamy wsparcia psychoseksuologicznego w przypadku rutyny w związku, obniżonego libido, zaburzeń pożądania czy problemów z identyfikacją płciową. Diagnostykę opieramy na kluczowych elementach ICD-11 i DSM-5, uwzględniając nietypowe objawy i niuanse.

Wydawnictwo Charaktery
 

Wydawnictwo Charaktery to księgarnia psychologiczna, która powstała z myślą o osobach zainteresowanych psychologią, rozwojem osobistym oraz dbaniem o swój dobrostan psychofizyczny. Nasza oferta skierowana jest do psychologów, psychoterapeutów, rodziców, jak również do wszystkich, którzy poszukują wiedzy na temat funkcjonowania umysłu i emocji. W naszej ofercie znajdują się publikacje z zakresu psychologii, psychoterapii, medytacji, mindfulness, a także literatury pięknej o tematyce psychologicznej. Nasze publikacje to wiedza, która pomaga zrozumieć siebie i innych, a także poznać skuteczne sposoby na radzenie sobie z trudnymi emocjami i sytuacjami życiowymi.

Do udziału w konferencji zapraszamy:

Psychologów
Dowiesz się z jakimi wyzwaniami w swojej pracy mierzą się obecnie psychologowie i psychoterapeuci oraz z jakimi problemami klienci pojawiają się najczęściej w ich gabinetach. Wymienisz się również swoimi doświadczeniami i przemyśleniami z innymi psychologami oraz zdobędziesz cenne wskazówki od psychoterapeutów, psychiatrów.
Psychoterapeutów
Nasi eksperci – specjaliści praktycy z wieloletnim doświadczeniem w pracy z klientami, dzielą się stosowanymi przez siebie technikami i narzędziami z obszaru diagnozy i psychoterapii. Zainspirujesz się warsztatem praktyków i wcielisz do swojej pracy nowe metody diagnostyczne i terapeutyczne.
Psychiatrów
Uaktualnisz swoją wiedzę kliniczną z obszaru psychotraumatologii, interwencji kryzysowej i psychoterapii, poznasz wyniki najnowocześniejszych badań psychologicznych i będziesz umiał wykorzystać tę wiedzę w swojej praktyce psychiatrycznej.
Studentów psychologii i kierunków pokrewnych
Poznasz specyficzne objawy i uwarunkowania zaburzeń i problemów psychicznych, z którymi do gabinetów specjalistów trafiają klienci, uzyskasz wiedzę na temat najnowocześniejszych metod diagnostycznych i terapeutycznych, wzbogacisz swoją wiedzę o aktualne wyniki badań psychologicznych oraz podpatrzysz warsztat pracy najlepszych specjalistów praktyków.

Dlaczego nasza konferencja jest wyjątkowa:

 
2
DNI MERYTORYCZNEJ WIEDZY
I PRAKTYKI
To dwa dni wypełnione wymianą doświadczeń, możliwością zainspirowania się rozwiązaniami terapeutycznymi oraz poznania aktualnie najtrudniejszych przypadków, z którymi każdego dnia zmagają się psychologowie i psychoterapeuci.
6
UZNANYCH EKSPERTÓW
I PRAKTYKÓW
Nasi prelegenci to wyselekcjonowane grono psychoterapeutów i psychiatrów. Podzielą się oni swoimi doświadczeniami oraz omówią przetestowane przez siebie metody i techniki pracy, które stanowią skuteczną odpowiedź dla wyzwań współczesnej terapii psychologicznej.
100%
PRAKTYKI I PRACY
NA CASE STUDY
To unikatowe wydarzenie, podczas którego wszystkie tematy zostaną omówione w oparciu o konkretne studia przypadków wprost z gabinetów terapeutycznych. Nasi specjaliści pokazują konkretne rozwiązania przez pryzmat narzędzi i technik stosowanych w pracy z klientami gabinetów.

Galeria zdjęć

Zobacz, jak wyglądały poprzednie edycje wydarzenia

INFORMACJEi szczegóły organizacyjne

 
Maj
24-25
24–25.05.2024
Warszawa
Hotel Lord
Aleja Krakowska 218, 02-219 Warszawa

Cena brutto za pokój ze śniadaniem za dobę:

 • 339 zł - pokój jednoosobowy
 • 360 zł - pokój dwuosobowy do pojedynczego wykorzystania
 • 419 zł - pokój dwuosobowy

Ceny dostępne przy przedpłacie 100% z góry na podstawie wystawionej faktury pro-forma.

Partner strategiczny:

 
partner

Partnerzy główni:

 
partner
partner

Partnerzy:

 
partner

KontaktMasz pytania?
Napisz do nas lub zadzwoń

 
BIURO OBSŁUGI KLIENTA

KONTAKT DLA UCZESTNIKÓW

Klaudia Przyłucka

wyślij email

Zapraszamy do Partnerstwa
i Współpracy

Edyta Wysokińska

Brand Manager

wyślij email

601 325 345

Katarzyna Moskal

Brand Manager

wyślij email

536 785 613

Karolina Potęga

Brand Manager

wyślij email

536 812 216

Beata Suchorak

Brand Manager

wyślij email

601 509 530

OGÓLNOPOLSKI KONGRES PSYCHOLOGÓW
I PSYCHOTERAPEUTÓW

Ogólnopolski Kongres Psychologiczny "Klient w pułapce własnego umysłu" to wydarzenie poświęcone eksploracji wyzwań związanych z wewnętrznymi barierami myślowymi i ich wpływem na zdrowie psychiczne. Konferencja skupia się na interaktywnych panelach dyskusyjnych, inspirujących wykładach i warsztatach praktycznych, które mają na celu pogłębienie zrozumienia skomplikowanych procesów umysłowych pacjentów. Renomowani specjaliści w dziedzinie psychologii i psychoterapii będą dzielić się swoimi doświadczeniami, omawiać innowacyjne metody terapeutyczne oraz strategie radzenia sobie z mentalnymi pułapkami, które klientów ograniczają. To spotkanie jest nieocenioną okazją do wymiany wiedzy i umiejętności, które mogą znacząco przyczynić się do poprawy jakości terapii i wspierania klientów w ich wewnętrznych zmaganiach.
 

BIURO OBSŁUGI KLIENTA
tel: 61 66 55 774
tel kom: 536 077 338

Godziny pracy:
pon. - pt. 08:00 - 16:00

 
@ Copyright 2024 Forum Media Polska